13-годишно девојче после 9 дена се вратило дома

Рано утрово во полициската станица Бит Пазар А.М.(35) пријавила дека ја пронашла нејзината ќерка С.С.М. (13)  која била пријавена дека се оддалечила од дома на 13 мај.

Ние сме земја што први во Европа имаме стратегија за интеркултурализам.

повеќе

Францускиот предлог претставува директно рушење на основните темели на ЕУ.

повеќе

Од мали нозе ги заобиколуваме правилата на игра, па не е ни чудо што потоа се сопнуваме кога ќе истрчаме на терен.

повеќе