10 мигранти од Пакистан фатени во БМВ Х5

На автопатот Гевгелија-Скопје, во близина на клучката Прдејци, полициски службеници забележале патничко возило БМВ X5 со скопски регистарски ознаки, кое не застанало на знак за запирање.

Полициските службеници со службено возило го стигнале возилото и во него биле пронајдени 10 мигранти од Пакистан кои биле пренесени во полициска станица за понатамошна постапка.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Македонските граѓани конечно го гледаат крајот на илузијата што им се продава од осамостопјувањето до денес.

повеќе

Министерот за финансии не треба да е кум, баџанак, шура, братучед или самиот тој, бидејќи треба да даде отпор на честите политички, но не и економски барања на членовите на владата.

повеќе

Зрелоста на еден народ е да препознае кога протестите за замена му ги продаваат како протести за промена. 

повеќе