ДС7 кабриолет

Во што се вози новиот француски претседател? (ФОТО+ВИДЕО)

Американските претседател традиционално се возат во лимузини на Кадилак или Линколн. Во повеќето други земји, главно се користат германски или британски автомобили за државнички цели, но возењето на новиот претседател на денот на неговата инаугирација во странски автомобил би било незамисливо за Французите.

 

Што да се прави кога повеќето модели на Рено, Пежо и Ситроен се премногу обични за настанот, а Бугати не доаѓа предвид од практични причини? Одговорот е ДС7 кросбек.

За инаугирацијата на новиот француски претседател Емануел Макрон, француската компанија ПСА подготви специјална верзија на моделот кој е врвот на нивната премиум понуда, специјално надградена за пригодата.

Претседателскиот ДС7 е обоен во специјална мастило-сина боја, со ентериер од црна кожа, со државните симболи и знаме, и златни детали на тркалата и во кабината. Најуникатниот детал на овој ДС7 е покривот – државната лимузина има покрив на отварање кој го трансформира кросоверот во параден автомобил за топлата на Шанзелизе да може да го види новиот шеф на нивната држава.

Без оглед дали сте поддржувач или противник на претходната власт, не можете да оспорите дека таа постави сосема нови стандарди во поглед на мерките, напорите и вложувањата за да се привлечат странски инвестиции, за наши услови. 

повеќе

Ако лидерите на двете најмоќни земји во светот – САД и Кина имаат суштински разлики во начинот на кој тие гледаат на меѓународните односи, какви се изгледите за глобално зајакнување на соработката?

повеќе

Најновите случувања на релација политичка власт-граѓански сектор, повторно го отвораат прашањето за односите помеѓу овие два сегмента на општествениот живот.

повеќе