Препородена легенда

На тркачки мерцедес 190 Е 2,3-16 со реставрација му се врати стариот сјај (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Еден од најдобрите начини за прославување на 125-годишнината од учеството на Мерцедес-Бенц во моторспортот доаѓа од Австралија.

 

Поранешниот тркач Ендрју Мидеке му го врати стариот сјај на еден од најкултните тркачки автомобили на сите времиња со трикраката ѕвезда: 190 Е 2,3-16 од Групата А. Автомобилот оригинално учествувал во ДТМ шампионатот во тимот на Хелмут Марко, РСМ Марко, пред да биде однесена во Австралија за да се трка на легендарниот Батхрст.

Годинава, култниот „бејби бенц“ минал низ комплетна реставрација и резултатот е едноставно фантастичен.

Германската канцеларка Ангела Меркел, меѓу другите, беше гневна; Балканот помодре од бес. ЕУ сега се обидува да го натера Макрон да го тргне ветото пред Европскиот самит во март.

повеќе

Мојата заложба е конечно законите и прописите наместо инструмент за спроведување лични интереси, да ја добијат вистинската функција, заштита на интересите на граѓаните. За жал...

повеќе