На Силверстон

Том Круз со порше 911 ГТ3 против Марк Вебер и Дејвид Култхард (ВИДЕО)

Долгоочекуваниот филм „Топ ган: Маверик“ на Том Круз ќе ја има премиерата во ноември годинава, а како дел од промотивната кампања пред прикажувањето славниот глумец беше гостин на Мерцедес Ф1 тимот на Големата награда на Британија. Додека беше таму, тој сними специјално видео за британскиот Ченел 4.

Во жестокото видео се појавуваат Круз, Дејвид Култхард и Марк Вебер возејќи три примероци од 992 генерацијата на порше 911 ГТ3 по патеката Силверстон, додека се обидуваат да рекреираат некои од сцените од филмот, но со автомобили.

Иако Том Круз нема ни слично тркачко искуство како Култхард и Вебер, тој во минатото има возено формула 1 на Ред бул.

Новиот 911 ГТ3 е еден од најдобрите спортски автомобили во моментов и има 4,0-литарски атмосферски шестцилиндерски боксер мотор со 502 коњски сили.

Под менторство на овој истраен истражувач, научник и педагог, се развивале и се формирале многумина трудбеници и афирматори на македонското културно наследство.

повеќе

Ковидот нема да нѐ победи. Да зборуваме за раст и развој, за подобар и забрзан раст, за паметен и зелен развој.

повеќе

Размислуваме како можеме да ја заштедиме и заштитиме водата, но само додека немаме вода!

повеќе