Порано од најавеното

Ситроен го претстави сосема новиот Ц4 (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Ситроен реши да не нѐ остава да чекаме до 30 јуни за подетален преглед и објави неколку официјални фотографии од новиот Ц4, како и електричната верзија на моделот.

 

Новата генерација на „Ц-хечбекот“ има нов и иновативен дизајн, и ќе биде достапна во бензинска, дизел и целосно електрична варијанта. Дебито се планира за втората половина на годинава.

Компактните хечбеци се прилично важни за Ситроен, бидејќи тие учествуваа со речиси 28 отсто од целиот Ц-сегмент во Европа минатата година. според француската компанија, новиот Ц4 „ги исполнува сите барања на прилично конкурентниот сегмент, а нуди модерен и карактеристичен дизајнерски концепт како интегрален дел на производот што се нуди“.

Што се однесува до е-Ц4 верзијата, ова е петтиот модел на струја најавен годинава како дел од стратегијата за електрификација на Ситроен. Следи по моделите како Ц5 еркрос хибрид, ами е-диспеч и е-спастурер.

Како што се очекуваше, Ситроен одлучи да го измеша динамичниот изглед на хечбекот со суптилни кросовер квалитети за „кренато и наметливо“ држење, како што го најавија изгледот на новиот Ц4. Проблемот е што ќе биде тешко новиот Ц4 да се гледа како директен ривал на фолксваген голф, форд фокус и рено меган со овој новооткриен идентитет.

На 30 јуни ќе дознаеме сѐ што нѐ интересира за новиот Ц4.

Секој може да биде менаџер во „добри денови", но најчесто менаџерската работа не е за „добрите денови" туку постојан баланс помеѓу проблемите и можностите за оптимизирано управување на компанијата.

повеќе

Нека се соберат во Дојран, нека се договорат и нека нѐ известат. Сите други пак нека се спремаат за вистински избори во постпандемискиот период.

повеќе

Дали е аксиом дека со членството во НАТО е гарантирана безбедноста на Македонија? Дали почеток на преговори значи и отворен пат за членство во ЕУ?

повеќе