Премиерата закажана за 11 ноември

Шкода ни даде да ја ѕирнеме новата октавија (ВИДЕО)

Неколку дена нѐ делат од претставувањето на новата генерација на октавијата на Шкода, а за да го одбележи одбројувањето, чешката компанија објави кратко видео.

Иако видеото не открива баш многу, оние кои ги имаат видено досегашните тизери и шпионски фотографии би требало да препознаат одредени детали.

Како што најави Шкода, новата октавија ќе има целосно ЛЕД матрикс предни светла со „две јасно дефинирани светлосни линии во форма на „L“, кои ќе ги одвојуваат светлосните модули“. И на задниот дел има ЛЕД технологија со анимирана функција.

Треба да се истакне дека видеото не ја потврдува наводно протечената слика од конфигураторот, која беше објавена на Шкода хоум форумот. Светлата на тој автомобил беа значително потенки и подолги од овие во видеото, а ни надворешните ретровизори не се исти.

Кога ќе се земе сѐ предвид, се добива чувство за силно влијание од Ауди, во однос на дизајнот.

Светската премиера на сосема новата шкода октавија ќе се одржи на 11 ноември во Прага.

Јавните медиумски сервиси треба да бидат столб на демократските општества и примарен извор на информации за сите граѓани.

повеќе

Отповикот или импичментот на претседателот Доналд Трамп од страна на Претставничкиот дом покажува дека членовите на Конгресот на САД прво се партијци, а потоа Американци.

повеќе

Најпрво, важно е да се напомене дека поседувањето на оф-шор компанија не е нелегално само по себе. Во суштина оф-шор земјите нудат низа поволности како што се исклучително поволни стапки на данок. Всушност, некои од нив имаат нула стапка на данок. 

повеќе