Поплава уништи цел куп нови модели на Ауди во Германија (ВИДЕО)

На удар на катастрофалните поплави кои деновиве погодија делови од Германија, Белгија и други земји, се најдоа и салоните за автомобили.

Надојдената вода однесе над 200 животи во тој регион, а стотици луѓе се водат како исчезнати.

Причинетата материјална штета се мери во милијарди евра, а поплавени се голем број комерцијални објекти, како овој салон на автомобили на Ауди во Леверкузен.

Како што се наведува, станува збор за нови автомобили кои останале во салонот откако нивото на реката нагло пораснало а водата навлегла внатре.

Од силината на надојдената вода многу автомобили се поместени и се судирале едни со други.

Видеото објавено на социјалните мрежи го покажува обемот на штетата, а повеќе од возилата сега ќе бидат уништени.

Меѓу автомобилите има РС6 авант, РС Кју3 спортбек, како и кросовер модели Кју3 и Кју5.

Истата судбина ги снашла и електричните модели на Ауди е-трон, е-трон ГТ, и е-трон спортбек.

Стратешко партнерство на македонската влада со Зока енерџи солушнс, компанија регистрирана за обработка и отстранување на опасен отпад, не е правилен начин за решавање на проблемот во мала држава како Македонија.

повеќе

Цивилизацијата би можела да се дефинира како глутница која има рационална потреба да ги легитимира и образложи своите колежи, грабежи и узурпации.

повеќе

„Сакајќи ја Америка и должејќи ѝ ја првата верност нејзе, ние ќе бидеме безвредни синови и ќерки на Америка ако немаме љубов во нашите срца за почвата што нè хранеше во нашето детство, за јазикот што го зборуваме и што го немаме заборавено...“

повеќе