Почна продажбата на голф осум во Македонија (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Откако ни беше претставен пред речиси цела година, новиот голф почна да се продава и во Македонија. На нашиот пазар ќе се нуди во неколку изведби, со различни погонски единици – бензински, дизел и електричен, во комбинација со мануелен или автоматски менувач.

 

Продажбата во Македонија почнува со дизелските верзии на 2,0-литарскиот мотор со 115 и 150 коњски сили, а набрзо ќе стигне и 1,5-литарскиот ТСИ бензинец.

Повеќе информации за новиот голф, вклучувајќи ги и цените, може да добиете на официјалниот сајт на Фолксваген на Порше Македонија, и во продажните салони.

Ве молам потрошете малку време и погледајте кои закони не може да се донесат, ако за нив не даде амин Али Ахмети.

повеќе

Структурното насилство кон трансродовите и родово небинарните луѓе е препрека во нивното реализирање како полноправни членови на општеството.

повеќе

И сега вие замислете, на едно детенце од 6 години да му кажувате со авторитет на наставник дека не треба да се дефинира како машко или женско.

повеќе