„Не е само убаво лице“

Опел со нова понуда за кросоверот кросленд (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Новиот опел кросленд е многу повеќе од само убаво лице. Разновидноста е таа што го издвојува. Стил кој е подготвен на сè. Од смелиот и оригинален изглед до чистиот и практичен ентериер, кросленд е флексибилен кросовер за секојдневно уживање, со уникатен дизајн кој привлекува погледи каде и да одите, порачуваат од Еуроимпекс.

 

Овој модел носи нова димензија на чист прогресивен дизајн. Германски инженеринг што ги задоволува сите ваши потреби, со релаксиран, самоуверен стил и комфорна положба.

Свеж и компактен од надвор. Сосема природно ги интегрира предната маска и фаровите т.е. новиот визир кој се протега од едниот до другиот крај, по целата должина на предницата. Визирот оптички го проширува и мошне ефикасно ги организира предните елементи, преточувајќи го во чист и современ дизајн, оставајќи амблемот на Опел да доминира во средишниот дел.

Одзади, затемнетите ЛЕД стоп светла го заокружуваат стилот и прегледноста и претставуваат уникатен светлосен потпис на Опел во форма на крила. Тука се нагласува и сјајно црната боја на задната врата, како и новиот симбол, кои го истакнуваат неговиот широк и моќен дизајн.

Внатре ќе ве дочека практична и просторна кабина. Ќе уживате во супериорната удобност на седиштата, интуитивно управување и подигната положба на седење типична за SUV возилата.

Повеќе информации тука.

Не треба толку да се грижиме за тоа дали се искачуваме на табелата, туку повеќе треба да внимаваме на тоа дали навистина се справуваме, истражуваме и ги гониме оние кои се занимаваат со корупција.

повеќе

Потребно е да се провери дали имало наредба за следење врз Камчев.

повеќе

Во чест на Меѓународниот ден на трудот, вреди да се разгледа состојбата со работничките права во државата, да се направи краток осврт на изминатата година и да се согледа што може да се направи за да се насочат работите кон подобро.

повеќе