Опел ја воведува ознаката ГСе за електрифицирани спортски модели (ФОТО)

Опел полека оди кон електрификација и, по примерот на дел од конкурентските компании, најави формирање нова електрифицирана спортска марка под својата капа која ќе ја носи ознаката ГСе.

Компанијата во сопственост на Стелантис соопшти дека ГСе е кратенка за Гранд спорт електрик и дека моделите кои ќе ја носат оваа специјална значка ќе имаат надграден изглед и ќе имаат доработени шасии за дополнително задоволство на возачот. Моделите со ознаката ГСе ќе имаат и помоќни електрифицирани мотори.

„ГСе ќе нуди спортски управување и изглед со перформанси и електрифицираните мотори“, соопшти компанијата. „Како врв на понудата на Опел, ознаката ГСе е омаж на ГСи спортските модели од нашето минато како и додаток на ГС верзиите од нашата актуелна понуда“.

Моделите ГСЕ треба да ја пополнат празнината создадена со укинувањето на ОПЦ моделите на Опел. Германската компанија не соопшти кој модел прв ќе го добие новиот ГСе третман, но Ауто експрес сугерира дека тоа може да биде новата астра која ќе добие нови моќни плагин хибридни мотори со над 300 коњски сили.

Сведоци сме деновиве на сензационална приказна за некаков американски тим кој, внимавајте, агресивно ќе ловел корупција во Македонија.

повеќе

Најавите на американската администрација за бескомпромисна  борба против овие корумпирани,  неспособни  и криминални структури на сите нивоа на државата за македонските граѓани се единствено светло во тунелот.

повеќе

Концептот на даночната реформа, кој го претставивме минатата недела на заедничка прес конференција со премиерот е дел од поголем процес за креирање на оптимален даночен систем кој ќе биде праведен и ќе го поддржи економскиот раст.

повеќе