Петта генерација

Новиот ренџ ровер, оригиналниот луксузен теренец, пристигна во Македонија (ФОТО)

Не се случува премногу често сосема нов ренџ ровер да биде претставен на пазарот, но неодамна на светот му беше преставена петтата генерација на луксузниот кросовер.

 

Ако го погледнете предниот дел, може да се прашате дали всушност гледате во стариот модел. Меѓутоа, иако „лицето“ е слично на моделот во заминување, подновено е со нови фарови, истакната маска и нови отвори за воздух. Поголемата промена е на задниот дел на кросоверот каде што се наоѓаат ЛЕД светлата вградени во петтата врата.

Под „кожата“ на новиот ренџ ровер е МЛА-флекс платформата на Ленд ровер, која ѝ овозможува на британската марка луксузниот теренец да го опреми со мотори со внатрешно согорување, мајлд и плагин хибрид, како и целосно електрична верзија.

Новиот ренџ ровер за првпат ќе може да се нарача и со трет ред седишта.

Најголемиот дел промени и надградби се наоѓаат во кабината. Меѓу поважните подновувања се поголемиот екран на информативно-забавниот систем и целосно дигиталната инструмент табла.

„Новиот ренџ ровер елегантно го дефинира модерниот луксуз, нудејќи повеќе префинетост, поголем избор за клиентите, како и поширока палета за персонализација, од кога било досега“, порачува увозникот Аутомобиле груп.

Повеќе информации тука, или во салонот на увозникот.

Здруженост, сплотеност и поврзаност на луѓе, друштва, организации и институции кон една заедничка цел или поради заедничка причина. 

повеќе

Неколку години при здрав разум сакаат да ни наметнат и да нѐ убедат дека со соседна Бугарија сме имале заедничка историја. 

повеќе

Деновиве во Комората пристигна нацрт-концептот за даночни реформи, кој треба да претставува основа за јавна расправа во наредниот период.

повеќе