Ова е тоа

Новиот голф откриен пред официјалното претставување (ФОТО)

Сосема новата, осма генерација на фолксваген голф треба да биде официјално претставена на 24 октомври, но фотографии од финалниот производ веќе почнаа да кружат по социјалните мрежи.

Иако голф осум ни приближно не е најдобро чуваната тајна во индустријата, и веќе беше забележан повеќе пати со многу малку камуфлажа, овие фотографии овозможуваат најдобар поглед на диазјнот на новиот хечбек.

Објавени на Фејсбук од фан клуб на Фолксваген од Словачка, фотографиите ја прикажуваат сериската верзија на новиот голф. На новите фотографии може убаво да се видат фаровите, кои Фолксваген досега успешно ги камуфлираше.

Не се знае кое ниво на опрема е ова, но изгледа прилично основно, бидејќи рамките на прозорците се црни и тркалата изгледаат прилично мали. Од страна новиот голф не изгледа многу поразлично од седмата генерација, со исклучок на страничните ретровизори кои сега се позиционирани пониско на вратите.

Сепак, ентериерот изгледа прилично современо и со висока технологија. Ако ова е навистина една од основните верзии, инженерите на Фолксваген навистина се потрудиле да не изгледа евтино.

Постојат различни фактори кои влијаат на нивото на ризик кога станува збор за перење пари. Тоа може да биде од клиенти, региони, производи или ризик од финансиски инструменти. Разбирањето на овие ризици, како и факторите што придонесуваат, им овозможува на надлежните органи многу поефикасно да се заштитат од перење пари поврзано со корупција.

повеќе

Ако идниот премиер биде македонски Албанец и ако успее сите граѓани на Македонија да се поклонуваат под едно знаме, тогаш – зошто да не!

повеќе

Стана премногу вообичаено да се слушнат повици за брза и сериозна одмазда како одговор на недокажани престапи на говорот и мислата, велат Ноам Чомски, Џ.К. Роулинг и 150 други интелектуалци во отворено писмо до јавноста.

повеќе