Враќање на легендата

Новата тојота супра го покажа „лицето“ (ФОТО)

Ова најверојатно не е начинот на кој Тојота планираше да ја видите новата супра за првпат, но тоа е тоа.

Момците од форумот СупраМКВ успеале да дојдат до најчистата фотографија досега од долгочекуваната нова генерација на јапонскиот спортски автомобил.

Автомобилот може да се види при истоварување од транспортен камион. Предниот дел на новата супра е инспириран од болидите на Ф1, но Тојота сепак останала доследна на дизајнот на оригиналот.

Официјалното деби на новиот автомобил е закажано за автомобилскиот саем во Детроит кој почнува за еден месец.

 

Напредокот и оптимизмот што ги обележаа децениите по 2. Светска војна се гледаа во создавањето на средната класа, составена од луѓе што, иако родени во куќи со земјени подови, завршија со факултетски дипломи и добри работни места во големите градови. Поседуваа автомобили и викендички, летуваа на море и патуваа во странство без визи.

повеќе

Најголемиот предизвик на секоја земја е развојот и одржувањето на здрава популација.

повеќе

Албанија и Северна Македонија уште ќе чекаат, една година откако блокот рече дека имаат шанси за разговори за членство, вели Политико.

повеќе