Ферари ГТЦ4 лусо Т

Кими Раиконен ќе ви покаже како се вози ферари (ФОТО+ВИДЕО)

Со претставувањето на новите 812 суперфаст (812 Superfast) и прекрасниот лаферари аперта (LaFerrari Aperta), ГТЦ4 лусо Т (GTC4Lusso T) некако падна во заборав во последните месеци.

 

Меѓутоа, ова е идејата на Ферари за секојдневен автомобил па му беше потребен паметен начин за повторно исфрлање на површина, па Италијанците побараа помош од Кими Раиконен и му дозволија да го ослободи V8 турбо ѕверот на пат полн со свиоци.

37-годишниот возач на Формула 1 веќе зборуваше за „возбудата да се вози V8 турбо се четири седишта“, па седнувањето зад воланот на прекрасниот гранд турер е само јаготката на шлагот.

„Кога ќе седнам во ГТ автомобил, сакам да ги доживеам специјалните моменти, оние што го прават уникатен и по кои се разликува од другите. Кога станува збор за модел на Ферари, тие секогаш успеваат да ме воодушеват и возбудат“, изјави Кими. „Ме потсети на моите спортски денови во релито. ГТЦ4 лусо Т забрзува моќно од свиоците, врти многу добро и ја држи линија со апсолутна прецизност“.

Измените во законот за минимална плата е трул компромис меѓу социјал-демократите и бизнис-лобито во Владата.

повеќе

Македонската јавност е во исчекување од најавата на министерот Оливер Спасовски дека МВР ќе ги истражува сите агенции за обезбедување поради поврзаност со рекетарство.

повеќе

Сите овие промашувања на Груевски имаат едно заедничко - дирекно ја загрозија државноста на Република Македонија.

повеќе