Како беше снимен бугати широн како вози 400 км/ч (ВИДЕО)

Бугати широн во 2017 година за 41,96 секунди стигна до брзина од 400 км/ч и компанијата објави видео од суперавтомобилот како вози со неверојатна брзина.

Многу брзо по објавената снимка се појавија информации дека автомобилот кој вози со голема брзина бил снимак од друг бугати широн кој возел паралелно со него и го управувал славен Формула 1 возач, што француската компанија го потврди.

Човекот кој своевремено го држеше рекордот за најбро возење, а станува збор секако за Хуан Пабло Монтоја.

Сега, пак, дознаваме како всушност е „фатен“ вистинскиот агол на снимката, која била толку добро направена што при монтирањето морале малку да ја „стресат“ камерата за да внесат малку интензитет.

Секој може да биде менаџер во „добри денови", но најчесто менаџерската работа не е за „добрите денови" туку постојан баланс помеѓу проблемите и можностите за оптимизирано управување на компанијата.

повеќе

Нека се соберат во Дојран, нека се договорат и нека нѐ известат. Сите други пак нека се спремаат за вистински избори во постпандемискиот период.

повеќе

Дали е аксиом дека со членството во НАТО е гарантирана безбедноста на Македонија? Дали почеток на преговори значи и отворен пат за членство во ЕУ?

повеќе