Како беше снимен бугати широн како вози 400 км/ч (ВИДЕО)

Бугати широн во 2017 година за 41,96 секунди стигна до брзина од 400 км/ч и компанијата објави видео од суперавтомобилот како вози со неверојатна брзина.

Многу брзо по објавената снимка се појавија информации дека автомобилот кој вози со голема брзина бил снимак од друг бугати широн кој возел паралелно со него и го управувал славен Формула 1 возач, што француската компанија го потврди.

Човекот кој своевремено го држеше рекордот за најбро возење, а станува збор секако за Хуан Пабло Монтоја.

Сега, пак, дознаваме како всушност е „фатен“ вистинскиот агол на снимката, која била толку добро направена што при монтирањето морале малку да ја „стресат“ камерата за да внесат малку интензитет.

Време е за коренити промени на економскиот систем во Хрватска.

повеќе

Јавното здравје и економијата одат заедно и во време на пандемија, па затоа најдобриот начин да ѝ се помогне на економијата во оваа криза е ако се воведат адекватни рестрикции за пандемијата да се стави под контрола.

повеќе

Стопанската комора на Македонија со донесувањето на 4-тиот сет на мерки гледа остварување на ветеното дека Владата на РСМ и во услови на здравствено- економска криза ќе стои зад компаниите.

повеќе