Исклучителен крај на годината

Изборот на автомобил на годината на ЕВО – 16 најдобри спортски автомобили (ВИДЕО)

За да ја испратат 2020 година со стил, го ЕВО објавија првиот дел од својот тест за Автомобил на годината и преполн е со најразлични импресивни спортски машини.

Сè на сè, тестот вклучува 16 автомобили, меѓу кои БМВ М2 ЦС, мекларен 765ЛТ, ферари Ф8 трибуто, ламборгини хуракан ево, тојота ГР јарис, астон мартин ДБХ, ариел номад Р, порше кајман ГТС, ауди РС7, порше 911 турбо С, фолксваген голф ГТИ, морган плас фор и алпина А110С.

Во клипот детално се прикажани сите модели со кратко покажување како би изгледало да се возат.

Како што може да се забележи од списокот на автомобили, не се сите суперспортски ѕверови, туку има и пообични и понеобични модели кои се забавни за возење и монтираат голема насмевка на лицето.

Минатата година Автомобил на годината за ЕВО беше порше 718 кајман, последниот во низата модели на Порше кои ја добиваа престижната награда од 2000 година.

Дали ќе продолжи доминацијата на Порше во изборот на ЕВО или овој пат друга марка ќе биде победник?

Ве молам потрошете малку време и погледајте кои закони не може да се донесат, ако за нив не даде амин Али Ахмети.

повеќе

Структурното насилство кон трансродовите и родово небинарните луѓе е препрека во нивното реализирање како полноправни членови на општеството.

повеќе

И сега вие замислете, на едно детенце од 6 години да му кажувате со авторитет на наставник дека не треба да се дефинира како машко или женско.

повеќе