Купе седан

Хјундаи ја претстави новата елантра (ФОТО+ВИДЕО)

Хјундаи во последно време беше прилично зафатен, прикажувајќи неколку кросовери, па новата соната, а сега пристигна и хјундаи елантра.

 

Може да се каже дека новата елантра однадвор е прилично аглеста, а во внарешноста главниот збор ќе го има технологијата, со која ќе се ракува преку дисплеите од 10 инчи на контролната табла.

Новата елантра е нешто подолга од старата генерација, како и пониска, па покривот изгледа дури и премногу спуштено, што на дел од критичарите не им се допаѓа.

За првпат елантрата ќе биде и хибрид. Ќе има 1,6-литарски бензинец со 139 коњски сили, и „нехибридна“ верзија со 2,0-литарски мотор и 147 коњски сили.

Бизнис заедницата која до пред некој месец постојано „трубеше“ како државата не треба да ѝ се меша во работата, веднаш почна да плаче за државна помош.

повеќе

Кога може оние кои пукаа по нас, оние кои ги убија Аце, Коки и Оливер да бидат на слобода, зошто не би бил помилуван и ти?

повеќе

Го регистрираме името Јунајтед Маседонианс и тогаја сетне почнаме да прајме отворени Илинденцки пикници – македонцки илинденцки, не со Богарите. Сами ние Македонци и народо трна.

повеќе