Голф „осумка“ фатен немаскиран за време на снимање реклама (ФОТО)

Осмата генерација на фолксваген голф е фатена без каква било камуфлажа за време на снимање на промотивен спот за автомобилот.

Највпечатливата промена направена на задниот дел на осмата итерација на голфот се новите светла кои се поагресивни од оние на моделот во заминување. Иако фотографиите се во ниска резолуција, може да се видат и сосема нови предни светла како и изменета предна решетка поставена пониско отколку кај стариот модел.

Покрај надворешните измени, и ентериерот на новиот голф треба да биде значителен исчекор во однос на актуелниот. На пример, треба да има целосно дигитална инструмент табла и голем екран на централната конзола.

Фолксваген првично најави дека ќе го претстави осмиот голф во септември на автомобилскиот саем во Франкфурт, но промоцијата наводно е одложена за октомври, додека производството треба да почне во септември.

Помина времето кога политиката беше „шаховска борба“ на политичките актери, која неретко се одвиваше далеку од очите на јавноста и беше доста неразбирлива за обичниот гласач. 

повеќе

Државата треба повеќе да се вклучи во промовирање на младинско претприемништво како економска активност која би помогнала за намалување на невработеноста.

повеќе

Без оглед на политичката заднина на случајот за изнудување, владата во Скопје мора да се фокусира на темелна истрага наместо на ограничување на штетата.

повеќе