Јангтајмери

Гаража од соништата: неверојатна колекција автомобили од 70-те, 80-те и 90-те (ВИДЕО)

Како човек што постојано ги вози најбесните светски хиперавтомобили и учествува во ГТ3 трки на места како Нирбургринг, Крис Харис од Топ гиар би можел да биде целосно незаинтересиран за секое возило вредно помалку од милион евра. Меѓутоа, како што се гледа од видеото, не е така.

Харис неодамна добил покана од аукциската куќа Сотби да ја ѕирне нивната колекција „Јангтајмер“.

Во колекцијата нема прескапи суперавтомобили, туку е оргија од М-модели на БМВ, алпини, астон мартини, поршеа и други модели од 1970-тите, 1980-тите и 1990-тите. Или гаража од соништата за Харис.

Според него, моделите од овие децении му се апсолутни фаворити.

Тешкото прашање е: кога би можеле да одберете само еден автомобил од оваа колекција, кој би го избрале?

Помина времето кога политиката беше „шаховска борба“ на политичките актери, која неретко се одвиваше далеку од очите на јавноста и беше доста неразбирлива за обичниот гласач. 

повеќе

Државата треба повеќе да се вклучи во промовирање на младинско претприемништво како економска активност која би помогнала за намалување на невработеноста.

повеќе

Без оглед на политичката заднина на случајот за изнудување, владата во Скопје мора да се фокусира на темелна истрага наместо на ограничување на штетата.

повеќе