Фолксваген има ново лого – ретро и звучно (ФОТО+ВИДЕО)

Фолксваген на автомобилскиот саем во Франкфурт покрај премиерата на исклучително важниот електричен модел ИД.3 го промовираше и новото лого на компанијата.

Новиот амблем на германската компанија претставува поедноставена верзија на познатото VW лого, во ретро стил. Додека на претходните неколку верзии се инсистираше на тродимензионален ефект и посветла сина нијанса, новото лого е визуелно дводимензионално и поставено на темно сина заднина.

Компанијата од Волфсбург го смени логото во момент кога го претставува првиот модел конструиран исклучиво како возило на електричен погон и најави „електрична офанзива“ во следните пет години.

Фолксваген претстави и таканаречено „звучно лого“ за прв пат. Компанијата соопшти дека ова „ќе ја направи марката Фолксваген исклучителна во акустична смисла, и во возилата и во комуникациите“.

Нашиот капацитет за справување со општи кризи е ограничен. Дали здравството е немоќно, или ние не можеме да се прилагодиме на промени?

повеќе

 За базата во Ново Село, Бугарија не добива ни долар за закупнина, а отворени се и бројни прашања за животната средина.

повеќе

Се поставува прашањето, дали треба да се жртвува слободата за сметка на жртвите кои се последица од вирусот, кој не можеме да го спречиме освен со строги санкции и мерки?

повеќе