Дачија џогер: Романците претставија интересен кросовер карван со 7 седишта (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Романската компанија претстави нов модел од семејството логан/сандеро. Карванот логан МЦВ заминува во минатото, а ќе го замени ново мултифункционално возило наречено џогер.

 

Исто како новите верзии на сандеро и логан, џогер ќе биде исклучиво бензинец. Дизелот е опција, но засега го нема во понудата.

Џогер го придвижува 1,0-литарски трицилиндерски мотор со 100 коњски сили во комбинација со шестбрзински рачен менувач кој силата ја пренесува на предните тркала.

Овој отпад, освен тоа што ја загадува животната средина, исто така предизвикува дефекти во машините, ги оштетува контејнерите и го спречува транспортот на друг отпад.

повеќе

Нема простор за двоумење и губење време, затоа Македонија и Бугарија треба да соработуваат што е можно поскоро за да најдат јасен јазик за разбирање, во процес кој би бил следен од ЕУ, Вашингтон и ОН.

повеќе

Наместо да ги повлечат тужбите против воените инвалиди и членовите на семејствата на загинатите припадници на безбедносните сили, МВР отиде дотаму што поднесе тужби дури и против членовите на семејствата на загинатите полицајци со законска камата да ја вратат земената оштета.

повеќе