625 коњски сили

БМВ М8 компетишн од 0 до 300 км/ч (ВИДЕО)

Оваа „ѕверка“ на БМВ под хаубата има 4,4-литарски V8 битурно мотор кој дава 625 коњски сили и вртежен момент од 750 њутнметри.

BMW

БМВ М8 компетишн е тестиран на германскиот автопат „Аутобан“, кој има делови без ограничување на брзината, а како што се наведува во описот на снимката, лицето што го тестирало автомобилот е многу искусен возач.

Легенда под Главна слика

BMW

Време е за коренити промени на економскиот систем во Хрватска.

повеќе

Јавното здравје и економијата одат заедно и во време на пандемија, па затоа најдобриот начин да ѝ се помогне на економијата во оваа криза е ако се воведат адекватни рестрикции за пандемијата да се стави под контрола.

повеќе

Стопанската комора на Македонија со донесувањето на 4-тиот сет на мерки гледа остварување на ветеното дека Владата на РСМ и во услови на здравствено- економска криза ќе стои зад компаниите.

повеќе