Автомобилски отпад во Дубаи: еден до друг ферари, ламборгини, ролс-ројс (ВИДЕО)

Имајќи предвид дека на улиците на Дубаи можат да се видат неверојатен број суперспортски и суперлуксузни автомобили, не изненадува премногу што и на автомобилските отпади е слична сликата.

Printscreen

Вистинска реткост е да се видат ролс ројс реит, ламборгини гајардо, мерцедес-АМГ ГТ С, ферари калифорнија Т, бентли бентјага и мерцедес-АМГ Г63 еден покрај друг, па уште на автомобилски отпад.

И додека некои од овие автомобили се отпишани поради преголеми оштетувања, други, како на пример белиот ферари калифорнија Т од почетокот на снимката, изгледаат нечепнати, па се претпоставува дека или се запленети или напуштени од сопствениците.

Ферари калифорнија Т во Обединетите Арапски Емирати чини околу 100.000 долари, додека на отпадот на аукција со малку среќа може да се добие за половина од таа сума.

Легенда под Главна слика

Printscreen

Секој може да биде менаџер во „добри денови", но најчесто менаџерската работа не е за „добрите денови" туку постојан баланс помеѓу проблемите и можностите за оптимизирано управување на компанијата.

повеќе

Нека се соберат во Дојран, нека се договорат и нека нѐ известат. Сите други пак нека се спремаат за вистински избори во постпандемискиот период.

повеќе

Дали е аксиом дека со членството во НАТО е гарантирана безбедноста на Македонија? Дали почеток на преговори значи и отворен пат за членство во ЕУ?

повеќе