Одлучно за промени – коалиција на ДОМ и ЛДП, се најавува нов кандидат за градоначалник на Скопје

Претседателите на ЛДП и ДОМ, Горан Милевски и Маја Морачанин потпишаа договор за заеднички настап на претстојните локални избори, а коалицијата на двете политички партии ќе се вика „Одлучно за промени“.

Движењето Одлучно за промени ќе настапи на претстојните локални избори, напиша Милевски на својата страница на Фејсбук. Тој додаде дека коалицијата има над 50 кандидатски листи за локалните избори, со голем број на граѓански активисти и непартиски лица, со што според него „движењето одлучно се позиционира како трета политичка сила на македонската политичка сцена“.

Милевски претходно најави дека коалицијата утре ќе го соопшти својот кандидат за градоначалник на Скопје.

Ќутејќи - банализирамо. Банализирајќи - нормализирамо. Нормализирајќи - дозвољуемо пред очи да ни се повампируа фашизмот и нацизмот.

повеќе

Самата идеја на странските директни инвестиции е да донесе нови вработувања со повисоки плати кои треба да ги исплаќа странскиот инвеститор.

повеќе

Треба да се размисли за тоа дека сите предлози и промени кои доаѓаат од Брисел, не можат ефикасно да се применат и во Македонија и да се дејствува во правец на благосостојба на граѓаните, а не само на профитите.

повеќе