Погледнете како гореше зградата на главната пошта во Скопје! (ВИДЕО+ФОТО)

Пожарот кој избувна околу 16.30 часот во зградата на главната пошта во Скопје ја зафати главната купола и беше опожарен највисокиот дел на поштата, од каде што се вивна пламен десетина метри. Пожарникарите со неколку возила ги спасуваат помошните згради, зашто има опасност пожарот да се прошири. Според првичните информации, нема повредени лица, а  вработените во зградата навреме успеале да ги напуштат работните простории.

 


На мојот пријател, овчарот Митко му реков: „Дојде време ти, јас, сите граѓани на Македонија да си го вратиме суверенитетот на оваа наша држава".

повеќе

Неопходно е да се допрецизира законот со што би се овозможило одреден дел од финансиски средства да се пренасочат кон делот на општествена одговорност на приредувачите на игри на среќа со цел подобрување на спортската инфраструктура.

повеќе

Тоталното разочарување од сите мејнстрим политички елити, вклучувајќи ги и зелените, континуирано води кон отуѓување на граѓаните, за што доказ е се помасовното бојкотирање на изборните процеси.

повеќе