Адидас му ја честиташе „златната топка“ на Меси со специјални копачки (ФОТО)

Аргентинската ѕвезда на Барселона, Лионел Меси пред неколку дена ја освои рекордната четврта „златна топка“ и неговиот спонзор за спортска опрема „Адидас“ реши да му ја честита новата награда со специјални копачки. Адидас познатите „д50 Адизеро“ ги направи во чест на „златната топка“, десната копачка има три сонца во златна боја за претходните три „златни топки“ (2009, 2010, 2011), а левата со едно сонце во златна боја за најновата награда на ФИФА.

Во изминатите 24 години откако Македонија и САД воспоставија официјални дипломатски односи, македонско-американските трговски врски растат бавно, но сигурно.

повеќе

Оваа појава почнува да претставува сериозна закана за учениците, но и грижа за родителите и наставниците.

повеќе

Пробацијата претставува клучна новина во реформата на нашиот пенитенцијарен и казненоправен систем и приоритетна цел на владината политика.

повеќе