Печена француска супа од кромид

 

Приготвување:

Динстајте го кромидот во маслото на ниска температура додека да стане мек и да позлати, околу 20-25 минути.

Напрашете го кромидот со брашното, динстајте уште неколку минути, додека брашното да добие кафеава боја. Додајте ги супата и водата, зголемете ја температурата и оставете да зоврие. Додајте ги дафиновиот лист и мајчината душица. Намалете ја температурата, покријте со капак и со повремено мешање динстајте околу 20 минути. Додајте сол и пипер.

Во меѓувреме испечете ги на тостер парчињата леб, намачкани со путер. Внимавајте да не изгорат.

Кога супата ќе биде готова, поделете ја во 6 огноотпорни сада. Врз секој од нив ставете по 1 парче тост. Поделете го ренданиот кашкавал на 6 дела и наредете го врз секој од тостовите.

Ставете ги огноотпорните садови во широка тава за печење и печете ги во рерна на 200 степени 10-15 минути, додека кашкавалот да почне да пушта меурчиња и да позлати.

Состојки:

3 лажици маслиново или сончогледово масло

4 големи кромиди, сечкани

2 чешниња лук, толчени

2 лажици брашно

750 мл говедска супа од коцка

250 мл вода

половина лажичка сушена мајчина душица

1 дафинов лист

сол и пипер по вкус

6 парчиња тврд леб

3 лажици путер

250 г рендан кашкавал

Визија на развиениот свет е државните авторитети да го гледаат спортот како средство за подобар економски и социјален развој.

повеќе

Јавните медиумски сервиси треба да бидат столб на демократските општества и примарен извор на информации за сите граѓани.

повеќе

Отповикот или импичментот на претседателот Доналд Трамп од страна на Претставничкиот дом покажува дека членовите на Конгресот на САД прво се партијци, а потоа Американци.

повеќе