Забава

Останато од Забава

Саутпарк имаа една пандемична специјалка во која се зезаа со сите можни аспекти на глобалната беља. Меѓу другото, како се регистрираат жртви од ковид.

28 Октомври 2020 - 16:57

Го прашуваат Џеј што би му рекол на својот омилен внук ако некој ден би му дошол и би му кажал дека се дрогира. Не го знаеме омилениот внук, ама малиот треба да е среќен каква водилка има во животот.

28 Октомври 2020 - 13:36

Прославениот возач на Формула 1, Рикардо Патрезе, ја зема својата сопруга „да ја сврти крукче“. Вози Хонда сивик. Кутра жена.

27 Октомври 2020 - 15:59

Денес го знаеме како еден од најпочитуванитее актери на светот чиј сонорен глас е најблиску до она како го замислуваме гласот на Господ. Запознајте го кога беше Винсент, зеленчуковиот вампир. 

27 Октомври 2020 - 15:46

Дечки, ова е реален производ. Личен прочистувач на воздухот со вградени филтри против патогени, алергени и други загадувачи на воздухот, два вентилатора, батерија која трае 8 часа, инвертни ракавици за безгрижно чешање а и на намалување е. За само 379 долари можете да бидете факинг трендсетер, а плус додека чекате зелено на пешачки, она дечурланата ќе ве молат да ви избришат џамови.

27 Октомври 2020 - 15:30

Од неодамна во Сараево им зачукаа казни (250 евра) за неносење маска на отворено. Од обврската се ослободени само спортисти кои тренираат. Така ли? ОK, дисциплината која овој спортист ја тренира е „трчање покрај цајкани на ултракратки патеки со зембиљ во рака“.

26 Октомври 2020 - 14:39

Македонско-јапонското пијано дуо Асами Сате и Ема Попивода добиваат награда од градот Токио на конкурс на кој учествувале 20.000 проекти. Омаж на македонскиот фолк и на човекот кој ги поврзува Скопје и Токио, Кензо Танге.

26 Октомври 2020 - 11:48

Добро погледнете го овој дечко кој лесно облечен рипа на јаже, за да дознаете што не видовте. 

26 Октомври 2020 - 11:21

Дечково го кине Дилан, алал вера. Со негов глас и интепретација го изведува најдосадниот текст на сите времиња: Правилата за користење на стандарден Digital User Agreement. И пак тoa звучи како лута протестна песна!

26 Октомври 2020 - 09:51

Глупо е да веруваш во сите теории на заговор ама па анблок да не веруваш баш во ниту една од нив? Стендап комичарот Рон Фанчес на оваа тема.

25 Октомври 2020 - 12:38

Одлуките донесени од поранешната власт, како што се докажа, беа лоши.

повеќе

Сѐ поочигледно е дека наместо Заев да направи чистка и да замети, граѓаните ќе го изметат него и СДСМ.

повеќе

Можеби поради еуфоријата што ја донесе туризмот - и желбата на самите жители на Грција да уживаат во одморите - пошироката јавност беше подготвена да ги толерира дневните бројки на новозаразени (во просек помеѓу 2.000 и 3.000 случаи во текот на летото). 

повеќе