Ѕвезди и филм

Многу холивудски актерки ќе се приклучат на масовните протести против новоизбраниот претседател Доналд Трамп, еден ден откако тој ќе положи заклетва во Вашингтон, објавија организаторите.

11 Јануари 2017 - 13:29

Мерил Стрип со емотивен говор на Златните глобуси ја подели Америка. Таа го нападна Трамп, а тој не ѝ остана должен. 

10 Јануари 2017 - 13:41

Холивудскиот глумец Алек Болдвин објави на Инстаграм своја фотографија со црвена безбол-капа на која пишува „Сделать америки здорово снова“.

08 Јануари 2017 - 14:17

Се збогувавме со многу легенди - Дејвид Боуви, Принс, Мухамед Али, Кери Фишер - и многу други талентирани и обожавани глумци, забавувачи и спортисти.

30 Декември 2016 - 23:03

На овие уникатни собири ѝ се оддава чест на починатата глумица, која е позната по тоа што ја играше принцезата Леа во „Ѕвездени војни“.

29 Декември 2016 - 19:38

30 цртачи во спомен на Кери Фишер...

29 Декември 2016 - 12:18

Холивудската легенда Деби Рејнолдс почина во средата, еден ден откако нејзината ќерка, глумицата и писателка Кери Фишер, почина откако доби инфаркт на лет од Лондон до Лос Анџелес.

29 Декември 2016 - 09:34

Членовите на семејството Ѕвездени војни - меѓу кои и Харисон Форд, Марк Хамил, Дејзи Ридли, како и директорите Џорџ Лукас, Џ.Џ. Абрамс и Рајан Џонсон - ѝ оддадоа почит на Кери Фишер, која почина во вторникот на 60-годишна возраст.

28 Декември 2016 - 19:09

Како што самата рече во „Вишфул дринкинг“: „Сакам да се објави дека сум се удавила на месечина, задавена од сопствениот градник.“

28 Декември 2016 - 14:59

Глумицата, писателка и сценаристка Кери Фишер, култната принцеза Леа од филмскиот серијал Ѕвездени војни (Star Wars) почина од последиците на силниот инфаркт на 60-годишна возраст.

27 Декември 2016 - 19:51

Гледањето на заедничките настапи на некои од музичките легенди што починаа во 2016 година носи цел нов бран тага.

26 Декември 2016 - 17:18

Џорџ Мајкл беше човекот кого талентот го претвори во суперѕвезда, но тој во таа улога никогаш не се чувствуваше удобно. Еднаш рече дека човекот што го обожаваат неговите илјадници фанови е некој вид негово алтер-его, кое го испратил на сцената за да ја заврши работата.

26 Декември 2016 - 10:33

Пејачот Џорџ Мајкл умре на возраст од 53 години, соопшти неговиот публицист, пренесе Би-би-си.

26 Декември 2016 - 00:26

Кери Фишер денеска доживеала силен срцев удар додека летала со авион, објави Ти-ем-зи.

23 Декември 2016 - 22:56

Телохранителите на Моника Белучи се толку опасни што нема никаква смисла да пробате да ѝ се приближите на ѕвездата. Во тоа се увериле двајца руски фотографи, кои ја преминале границата и се покајале.

22 Декември 2016 - 10:04

Изразено ниската вредност на вложување во науката и истражувањата во Македонија е јасен знак за отсуство на грижа на државата за овие суштински дејности. 

повеќе

Последните 11 години Македонија е окована во аграрен, ксенофобичен и социо-економски популизам, кој не се однесува на интересите и потребите на граѓаните, туку на оние кои се повинуваат на волјата на елитата.

повеќе

Политичарите изразуваат „загриженост“ за аерозагадувањето на начин што нѐ оддалечува од наоѓањето решенија, наместо да не доближува.

повеќе