Подгответе се за четвртата сезона од „Американска хорор-приказна“ (ВИДЕО)

Авторот на серијалот Рајан Марфи на својот твитер-профил објави дека од есен ќе почне со прикажување четвртата сезона од популарната серија „Американска хорор-приказна“ (American Horror Story), едноставно наречена Шоу на изроди (Freak show).

Оваа сезона ќе биде сместена во 1950 година во Џупитер, Флорида, каде што Џесика Ланг ќе раководи еден циркус со изроди. Покрај неа во оваа сезона ќе ги гледаме и Кети Бејтс, Сара Полсон, Еван Петерс, Анџела Басет и Франсис Конрој. Планирано е на екипата да ѝ се придружат и Денис О’Хара и Ема Робертс.

Кога кризата со коронавирусот ќе заврши, светот повеќе нема да биде ист, концептот на неолиберализмот ќе биде редизајниран.

повеќе

Благодарејќи на коронавирусот, граѓаните го видоа вистинското лице на  оваа натприродна организација, наречена државна администрација. Алчна, себична, несолидарна, нечувствителна.

повеќе

Солидарноста е единствениот начин за надминување на оваа криза.

повеќе