Подгответе се за четвртата сезона од „Американска хорор-приказна“ (ВИДЕО)

Авторот на серијалот Рајан Марфи на својот твитер-профил објави дека од есен ќе почне со прикажување четвртата сезона од популарната серија „Американска хорор-приказна“ (American Horror Story), едноставно наречена Шоу на изроди (Freak show).

Оваа сезона ќе биде сместена во 1950 година во Џупитер, Флорида, каде што Џесика Ланг ќе раководи еден циркус со изроди. Покрај неа во оваа сезона ќе ги гледаме и Кети Бејтс, Сара Полсон, Еван Петерс, Анџела Басет и Франсис Конрој. Планирано е на екипата да ѝ се придружат и Денис О’Хара и Ема Робертс.

Јавното здравје и економијата одат заедно и во време на пандемија, па затоа најдобриот начин да ѝ се помогне на економијата во оваа криза е ако се воведат адекватни рестрикции за пандемијата да се стави под контрола.

повеќе

Стопанската комора на Македонија со донесувањето на 4-тиот сет на мерки гледа остварување на ветеното дека Владата на РСМ и во услови на здравствено- економска криза ќе стои зад компаниите.

повеќе

Оваа парафраза на големиот Иво Андриќ, нобеловец и водечко книжевно име на Балканот, за малку ќе го погодеше лично него.

повеќе