„Ливче нека снема“: излезе нов микс инспириран од бомбите на СДСМ (АУДИО)

По претходните два, денеска излезе нов микс од диџејот „traykoff G“, овојпат инспириран од единаесеттата бомба на СДСМ – наречен „Ливче нека снема“.

 Еве ги и првите два хита, „Вмро – Мвро“ и „Ние сме Лудаци - Ало Шо Праиш“, инспирирани од претходните „бомби“...  

 

 

Одлуките донесени од поранешната власт, како што се докажа, беа лоши.

повеќе

Сѐ поочигледно е дека наместо Заев да направи чистка и да замети, граѓаните ќе го изметат него и СДСМ.

повеќе

Можеби поради еуфоријата што ја донесе туризмот - и желбата на самите жители на Грција да уживаат во одморите - пошироката јавност беше подготвена да ги толерира дневните бројки на новозаразени (во просек помеѓу 2.000 и 3.000 случаи во текот на летото). 

повеќе