Концерт на Оливер Драгојевиќ во арената Борис Трајковски

На 29 ноември со почеток во 21 часот во спортската арена Борис Трајковски концерт ќе одржи Оливер Драгојевиќ.

На концертот хрватскиот музичар ќе го промовира својот нов албум насловен Тишина мора, кој беше објавен во мај годинава од Кроација рекорд.

Освен 11-те нови песни од албумот Драгојевиќ во текот на неколкучасовниот концерт ќе ги изведе и познатите постари хитови, а гостин ќе биде Петар Грашо.

Организатор на концертот на Драгојевиќ е туристичката агенција Гуливер која најави дека билетите ќе бидат пуштени во продажба на добро познатите места од 5-ти октомври.

Пораката ви ја пишувам на денот на гибелот на големиот деец на ВMРO Гоце Делчев како потсетник на една незаборавна македонска историска ера во чија што сенка ги набљудував густо стеснатите редови на вашето ДПМНЕ-овско „делегатствување".

повеќе

Дали ќе останеме забележани како генерација која уништила сè што било вредно и им оставила безлични и грди бетонски зданија на идните поколенија како споменик на едно лудило, ароганција, неукост, лакомост, аматеризам и заслепеност без граници?

повеќе

Заложбата за оставки на американскиот амбасадор Џејмс Бејли и германската амбасадорка во Република Македонија Кристине Алтхаузер се синхронизирани и координирани и не е без основа.

повеќе