Забава

Останато од Забава

Oд цивилизацијата која пред повеќе од два милениума го измисли огнометот, денес, на почетокот на 2020 година, добиваме увид во тоа што е следно во прославувањата со илуминации на небото. Дронови. Кога ли ќе стигнат на раскрсницата кај Мавровка?

18 Јануари 2020 - 10:49

После добиената битка со леукемијата, малиот се враќа во школо кајшто го пречекуваат другарчињата.

11 Јануари 2020 - 14:25

Добар дел од шармот на Врање и околината го прави ромската култура и нејзината автохтона отпорност кон животните проблеми. На периферијата на Врањската бања се наоѓаат гробишта полни со луѓе кои тешкиот живот и сиромаштијата ги имаат победено на најдобориот можен начин - со музика, веселба и славење.

11 Јануари 2020 - 14:25

Од гледа точка на компаниите ништо не е поевтинето, само сега и вие сте производот, па разликата во цена ја надополнуваат со продавање на вашите информации, главно што гледате и што не гледате.

09 Јануари 2020 - 12:28

Иако главна поента му е дека некој треба да регулира колку јадат овие луѓе бидејќи се толку дебели што тоа е практично самоубиство, вознемирениот коментатор на ова видео обрнува внимание и на една математичка загатка која ние веројатно немаше да ја забележиме.

09 Јануари 2020 - 11:43

Скорсезе потроши милиони од парите на Нетфликс за софтверско подмладување на неговата звучна актерска ергела во последниот филм, за да ги долови во различни делови од нивните биографии. Нам не ни пречеше но некои не беа најзадоволни од резултатот. Јутјубер седнал и со слободен софтвер за недела дена видливо го поправил она што овие големите го забрљале.  

08 Јануари 2020 - 16:07

Цане од Партибрејкерс веројатно е последниот човек на земјава од кого очекувате да слушнете дека „литургијата е споделување на радоста на својата свесност“. Слушнете ја емисијата и неговата исповед за потребата да не биде само „јас“ туку во своето срце да направи место и за друг. Чудни се патиштата рокерски а Цане, божемепрости, е одличен.

07 Јануари 2020 - 18:52

Сте се возеле ли на први јануари по Скопје? Како да си на плејстејшн и тоа некаква демо верзија, без непотребни детали во форма на луѓе и други превозни средства. Скопјаните се најголемиот товар на овој град. Без луѓе, Скопје се претвора во сосема пристојно место за живеење.

07 Јануари 2020 - 13:26

Иако по сите новогодишни и божиќни софри сега е идеално време за совети за слабеење и режими за губење килограми, да не губиме време со празни муабети туку да фатиме друг пат. Како дома да правиме подобри јадења, кои вештини да ги вежбаме, што е суштински за една гозба.... На мени имаме шест светски готвачи.

07 Јануари 2020 - 11:19

„И ИСИС да отвори стриминг платформа, ќе се заинтересирате,“ му порача Џервеис на лицемерниот Холивуд на доделувањето на 77 Златни глобуси, замолувајќи ги присутните да не држат политички и освестени говори кога веќе работат за компании како Епл и Амазон. „Вие не сте во позиција да ѝ попувате на јавноста за ништо а повеќето од вас имаат поминато во школо помалку од Грета Тунберг, така што, ако добиете награда, дојдете, подигнете ја и одјебете.“

06 Јануари 2020 - 07:21

Македонија од своето осамостојување постојано е на листата држави за чии граѓани е потребно да имаат британски визи доколку сакаат да патуваат во Обединетото кралство. 

повеќе

Една од особеностите на словенската јазична група е дека нема случај два народи да зборуваат еден ист јазик или барем тоа да е официјално признаено.

повеќе