„Ќе се среди тоа“

Вучиќ: Целта е добри односи со Црна Гора

Претседателот на Србија Александар Вучиќ кажа дека целта на Србија е да има добри односи со Црна Гора.

EPA-EFE

Тој го одговори тоа коментирајќи ја изјавата на претседателот на владата на Црна Гора Здравко Кривокапиќ дека премиерката на Србија Ана Брнабиќ „има кој да ја дочека“ во Подгорица.

„Сè останато нема да го коментирам. Ќе направиме нешто. Не го протера Србија нивниот амбасадор, тие го протераа нашиот амбасадор. Ќе се среди тоа. Црна Гора ни е една од најблиските земји и нема тука голема филозофија“, кажа Вучиќ за РТС.

Легенда под Главна слика

EPA-EFE

Реакцијата на семејството и блиските во однос на пандемијата е пресуден фактор кој влијае на емотивната состојба, размислувањата и однесувањето на младите.

повеќе

Можеби по нас ќе дојдат некои нови клинци што прегрнати ќе го слушаат мртвиот Џоле и ќе го разберат подобро отколку што го разбравме ние на кои со години жив на глуви уши ни пееше за љубовта.

повеќе

За државата Македонија, Македонците се посебен народ со повеќевековна традиција, кои зборуваат, творат, се радуваат и тагуваат на македонски јазик, веќе со векови, во и надвор од територијата на нашата држава.

повеќе