Во куќа кај Берлин најдени пет тела, меѓу кои и три деца (ВИДЕО)

Германската полиција соопшти дека пронашла тела на двајца возрасни и три деца во семејна куќа во населба јужно од Берлин.

Фото: ЕПА

Жртвите биле застрелани или избодени со нож.

Полицијата добила повик да дојде во куќа во предградието на местото Кенигс Вустерхаузен, откако едно лице ги видело телата, се вели во соопштението на полицијата и обвинителството.

Пронајдени се телата на двајца возрасни на возраст од 40 години и деца на возраст од четири, осум и 10 години.

Преживеало мало кученце. Соседите повикале полиција бидејќи на нивната улица станало многу тивко, родителите не го прошетале кучето, а девојчињата не си играле надвор како и обично.

Членовите на семејството, наводно, се мртви со денови, а еден од соседите рекол дека мисли дека неодамна слушнал истрел.
 
Двајцата родители биле учители, а се вели дека семејството било ставено во карантин поради инфекција со коронавирусот.

Полицијата покрена истрага за убиствата и не соопштува повеќе детали.

Легенда под Главна слика

Фото: ЕПА

Колку и да сакаме Украинците да добијат целосна правда, на ерата на славни војни, несомнени победи и чисти порази ѝ дојде крајот. 

повеќе

Македонскиот народ мора да ја заштити автокефалноста на својата Македонска православна црква - Охридска архиепископија, како еден од носечките елементи на неговиот идентитет, од сите загрозувања од Фанар, од СПЦ и другите меѓународни црковни и други чинители. Време е за нов Македонски црковно-народен собир, како во 1945 година.

повеќе

Сите политичари и безмалку сите новинари во Македонија, се со став дека нема или поточно не е можен план Б во преговарањето за влез во ЕУ со Бугарија.

повеќе