Толпа на концерт во Русија скандираше против Путиновата војна во Украина (ВИДЕО)

Минатонеделниот концерт во Санкт Петербург, Русија, стана уште едно место на протест на руските граѓани против инвазијата на земјата во Украина.

Фото: скриншот

Во видеото објавено на Твитер, од профилот пинов-Русија, може да се слушне како публиката на рускиот бенд Кис-Кис едногласно заглушувачки скандира. Според објавата, скандирањето на толпата е порака со која се спротивставуваат на Путиновата брутална и повеќемесечна инвазија на источноевропскиот сосед.

„Санкт Петербург на концертот на групата Кис-Кис едногласно ја отфрли војната“, се вели во објавата, преведена од шпански.

Легенда под Главна слика

Фото: скриншот

Во новите предлози се направени само формални, но не и суштествени промени, во однос на претходниот предлог (кој Владата го нема објавено).

повеќе

Енергетската криза во светот, но и во Република Македонија (РМ), не стивнува иако сме на почеток на летото кога вообичаено има помала потрошувачка на енергија кај нас. 

повеќе

Самостојните уметници не се доволно мотивирани да создаваат. 

повеќе