Тајм му ја посвети насловната страница на трагично загинатиот Коби Брајант (ФОТО)

Магазинот Тајм ја откри насловната сраница за следниот број, а посветена е на трагично загинатиот кошаркар Коби Брајант.

Изданието ќе биде достапно од 31 јануари.

Во понеделникот во тешка хеликоптерска несреќа загина Коби Брајант, еден од најдобрите кошаркари во историјата.

Покрај него, загинаа уште осум луѓе, меѓу нив и Џијана, неговата 13-годишна ќерка.

Стариот систем е неодржлив затоа што вродува со богатење на поединци наместо на општеството и граѓаните.

повеќе

Секој може да биде менаџер во „добри денови", но најчесто менаџерската работа не е за „добрите денови" туку постојан баланс помеѓу проблемите и можностите за оптимизирано управување на компанијата.

повеќе

Нека се соберат во Дојран, нека се договорат и нека нѐ известат. Сите други пак нека се спремаат за вистински избори во постпандемискиот период.

повеќе