Советникот на Зеленски го исмева Путин: „Животот има одлична смисла за хумор“

Висок украински функционер одговори на говорот на рускиот претседател Владимир Путин во кој тој најави делумна мобилизација на руските граѓани, велејќи дека „животот има одлична смисла за хумор".

„210-ти ден од ‘тридневната војна’“, објави на Твитер Михајло Подољак, советник на претседателот на Украина.

„Русите кои бараа уништување на Украина на крајот добија:

1. Мобилизација.

2. Затворени граници, блокада на банкарски сметки.

3. Затвор поради дезертирање.

Сè уште е сè според планот, нели? Животот има одлична смисла за хумор“, напиша Подољак на Твитер.

Калоѓера не може да премолчи, не може да замиже пред историската вистина на Македонија, па затоа во својот живот се определил да македонствува.

повеќе

Слушањето како способност да го фокусираме вниманието на аудитивните дразби е важен аспект на нашиот живот и значително влијае на неговиот квалитет во сите сегменти.

повеќе

„Ќе дојде ден, кога пазарите отворени за трговија и размена на идеи, ќе бидат единствените борбени полиња“ - Виктор Иго

повеќе