Сирени за воздушен напад низ цела Украина

Властите ги повикаа луѓето да одат во засолништа.

Фото: ЕПА

Во голем дел украински региони е прогласено предупредување за воздушни напади, според интернет-сервисот „Воздушни опасности во Украина“, пренесува ТАСС.

Во Дњепропетровск е прогласена тревога за воздушен напад, како и во регионите Полтава, Черкаската, Кировоградската, Николаевската и Харковската област, а исто така и во делот на регионот Запорожје што е под контрола на Киев.

И во текот на ноќта ечеа сирените за воздушен напад во регионите Киев, Черкаси и Кировоград во Украина, јави ТАСС.

Русија почна со секојдневни воздушни напади по експлозијата минатиот месец на Керчкиот мост што ја поврзува земјата со полуостровот Крим.

Легенда под Главна слика

Фото: ЕПА

Калоѓера не може да премолчи, не може да замиже пред историската вистина на Македонија, па затоа во својот живот се определил да македонствува.

повеќе

Слушањето како способност да го фокусираме вниманието на аудитивните дразби е важен аспект на нашиот живот и значително влијае на неговиот квалитет во сите сегменти.

повеќе

„Ќе дојде ден, кога пазарите отворени за трговија и размена на идеи, ќе бидат единствените борбени полиња“ - Виктор Иго

повеќе