Синот на бразилскиот претседател позитивен на коронавирус, се лекува со хидроксихлорокин

Најстариот син на бразилскиот претседател Жаир Болсонаро е позитивен на коронавирус, јави Си-ен-ен. Од канцеларијата на Флавио Болсонаро кој е вршител на должноста сенатор на Рио де Жанеиро, денеска е изјавено дека е позитивен и дека нема никакви симптоми.

Фото: ЕПА

Флавио Болсонаро работи од дома и го зема лекот хидроксихлорокин, чија примена во лекување на коронавирусот ја залага неговиот татко, иако за тоа нема научни докази.

Самиот Жаир Болсонаро беше позитивен на новиот коронавирус на 7 јули, а на 25 јули на Твитер објави дека е излекуван и дека е негативен.

Легенда под Главна слика

Фото: ЕПА

При еден спор, понижувањето не е добро ниту за победникот, ниту за поразениот; ниту за „победникот“, ниту за „поразениот“.

повеќе

Стравот од неизвесноста што ја носи пандемијата од ковид-19 вирусот, бара да се преструктуираме и да го промениме начинот на нашето однесување и работење.

повеќе

Ако имаме предвид дека секој збор има свое значење, тогаш оваа „железна завеса" кон Бугарија, за која зборува премиерот дека била подигната од Југославија, се доведува во корелација со Берлинскиот ѕид. А, железната завеса помеѓу двете германии доведе до нивно обединување.

повеќе