Полската премиерка во болница по сообраќајна несреќа (ФОТО)

Полската премиерка Беата Шидло е пренесена во болница по сообраќајна несреќа, според портпаролот на владата.

Премиерката е во процес на рутински проверки, пренесе Ројтерс вечерва, повикувајќи се на изјава на претставник на владата на државната телевизија.

Наводно сообраќајната несреќа се случила во близина на полскиот град Краков.

Премиерката неодамна претрпе и друг автомобилски инцидент. Додека Шидло беше во посета на Израел во ноември, возилата од нејзината поворката се судрија, по што две лица беа повредени. Самата министерка тогаш не беше повредена.

Полски функционер изјави дека Шидло сега добила модринки и повреда на ногата. „За среќа, ништо сериозно не ѝ се случи на премиерката“, цитираше Ројтерс.

Наводно, приватен автомобил удрил во лимузината на премиерката.

Реакцијата на семејството и блиските во однос на пандемијата е пресуден фактор кој влијае на емотивната состојба, размислувањата и однесувањето на младите.

повеќе

Можеби по нас ќе дојдат некои нови клинци што прегрнати ќе го слушаат мртвиот Џоле и ќе го разберат подобро отколку што го разбравме ние на кои со години жив на глуви уши ни пееше за љубовта.

повеќе

За државата Македонија, Македонците се посебен народ со повеќевековна традиција, кои зборуваат, творат, се радуваат и тагуваат на македонски јазик, веќе со векови, во и надвор од територијата на нашата држава.

повеќе