Подољак: Додека некои ги бројат головите на Светско, ние броиме колку ракети пресретнавме

Михајло Подољак, советник на шефот на кабинетот на украинскиот претседател Володимир Зеленски, на Твитер напиша дека Украинците бројат колку руски проектили пресретнале, додека остатокот од светот брои колку голови постигнал нивниот тим.

Фото: ЕПА

„Додека некој ги чека резултатите од Светското првенство и бројот на постигнати голови, Украинците чекаат друг резултат – бројот на пресретнати руски ракети.

Во тек е нов масовен напад врз украинските инфраструктурни објекти. Ние веруваме во НАСАМС, ИРИС-Т и Силите за противвоздушна одбрана“, напиша Михајло Подољак.

Легенда под Главна слика

Фото: ЕПА

Македонија нема рециклирачки капацитет за пластичната амбалажа, а со увозот на ѓубре како гориво во индустријата, станува и неофицијална депонија на ЕУ.

повеќе

Влијанието на корупцијата врз економијата е значајно. Корупцијата може да доведе до неефикасност и погрешна распределба на ресурсите, да ги обесхрабри странските инвестиции и да ја поткопа конкурентноста на фирмите.

повеќе

Почнавме со спротивставени мислења околу Законот за работни односи, со кој недела се прогласува за неработен ден. Завршивме на Уставен суд.

повеќе