Објавена снимка од моментите по нападот во Ница – луѓе бегаат од напаѓачот (ВИДЕО)

На социјалните мрежи се појавија снимки од моментите по терористичкиот напад во Ница во кој беа убиени три лица.

EPA-EFE

На една од снимките се гледа како луѓето бегаат од напаѓачот во близина на црквата во областа Нотр-Дам.

„Бев присутна непосредно пред првите пукања, човек влезе во црквата Нотр-Дам, тогаш пристигнаа многу полицајци, се обиде да избега од катедралата, а полицијата го застрела“, пишува во коментарот на снимката.

На друга снимка се гледа како полицајци влегуваат во црквата за да се соочат со напаѓачот.

Легенда под Главна слика

EPA-EFE

Дали и Грција треба да престане да ја смета бугарската фашистичка окупација за време на Втората светска војна како вистинска окупација?, прашува поранешниот грчки министер за надворешни работи – потписник на Преспанскиот договор со Македонија, во колумна за Балканеу. Колумната ја пренесуваме во целост и со автентичните фрази.

повеќе

Каракачанов: На Бугаринот паметот му доаѓа следниот ден...

повеќе

При еден спор, понижувањето не е добро ниту за победникот, ниту за поразениот; ниту за „победникот“, ниту за „поразениот“.

повеќе