Новата британска министерка за образование им покажа среден прст на демонстрантите (ВИДЕО)

Непосредно пред да биде именувана за нов британски министер за образование во четвртокот, Андреа Џенкинс им покажа среден прст на демонстрантите собрани пред кабинетот на премиерот на лондонска Даунинг стрит.

Фото: Твитер

Џенкинс беше назначена за министер непосредно пред Борис Џонсон да објави дека се повлекува од функцијата лидер на Конзервативната партија.

Таа е конзервативна политичарка што дојде во канцеларијата на Џонсон да го поддржи пред тој да ја објави својата оставка.

Видеото предизвика бес кај критичарите на Џонсон во Британија.

Легенда под Главна слика

Фото: Твитер

Доколку чувствуваме дека нашиот труд ќе биде награден со успех, ќе ѝ приоѓаме на околината со апетит, доверба и храброст.

повеќе

Од општи формулации кон конкретни разговори.

повеќе

„Вчерашниот ден измина, утрешниот допрва доаѓа, го имаме само денес - да започнеме“.

повеќе