Напад во Норвешка: четири лица избодени со нож, осомничениот уапсен

Непознато лице „случајно“ ранило четири лица на југоистокот на Норвешка со нож, соопшти денеска норвешката полиција.

Фото: ЕПА

Меѓу повредените едно лице добило тешки телесни повреди.

Осомничениот е уапсен, објави полицијата на Твитер, без да ги наведе мотивите за нападот.

На местото на нападот, во селото Норе, испратени се голем број полициски патроли, амбулантни возила и три медицински хеликоптери.

Легенда под Главна слика

Фото: ЕПА

Концептот е насочен кон креирање на оптимален даночен систем, кој ќе го поддржи економскиот раст, а со тоа и животниот стандард на нашите граѓани.

 

повеќе

Иако е важно да бараме решенија за нашата заедничка историја и да се обидеме да ги разликуваме фактите од пропагандата, зарем не е исто така важно да научиме да живееме заедно и покрај нашите различни и силно политизирани гледишта?

повеќе

Нашето општество е социјално неправедно, а социјалната неправда е, и ќе биде погубна.

повеќе