Шпанија

Најмалку едно лице загина во експлозија во Барселона (ФОТО+ВИДЕО)

Најмалку едно лице загина во силна експлозија во хемиската фабрика Проквибаса во Барселона, соопштија локалните спасувачки служби.

Службите соопштија дека се во координација со противпожарната служба и фабриката со цел да утврдат што довело до експлозија во населбата Ла Вернеда.

Експлозијата се случила во 14:30 часот по локално време.

Сведоците велат дека експлозијата ги потресе зградите во близина, а службите за итни случаи се на местото на настанот.

Од фотографиите и снимките на социјалните медиуми се гледаат расфрлани остатоци и стакло од експлозијата на околните улици.

Бизнис заедницата која до пред некој месец постојано „трубеше“ како државата не треба да ѝ се меша во работата, веднаш почна да плаче за државна помош.

повеќе

Кога може оние кои пукаа по нас, оние кои ги убија Аце, Коки и Оливер да бидат на слобода, зошто не би бил помилуван и ти?

повеќе

Го регистрираме името Јунајтед Маседонианс и тогаја сетне почнаме да прајме отворени Илинденцки пикници – македонцки илинденцки, не со Богарите. Сами ние Македонци и народо трна.

повеќе