Црна Гора

Најмалку 11 мртви во пукање на Цетиње, убиени и деца. Полицијата го ликвидирала напаѓачот (ВИДЕО)

Бројот на жртвите на масакрот на Цетиње, кој го изврши Вучко Бориловиќ, расте од час во час. Неофицијално, убиени се најмалку 11 луѓе, меѓу кои четири деца, пренесуваат црногорските медиуми.

EPA-EFE

Засега е непознат бројот на ранетите во огнената престрелка. Еден припадник на црногорската полиција е тешко ранет во главата.

Целиот настан почнал околу 16 часот. По кратка семејна расправија Бориловиќ извадил пиштол и почнал да пука. Полицијата веднаш реагирала и се обидела да го совлада, но тој не се предавал и пукал во минувачите и полицајците.

Тие потоа испукале повеќе истрели и го убиле 34-годишниот Бориловиќ.

 

Легенда под Главна слика

EPA-EFE

Сведоци сме деновиве на сензационална приказна за некаков американски тим кој, внимавајте, агресивно ќе ловел корупција во Македонија.

повеќе

Најавите на американската администрација за бескомпромисна  борба против овие корумпирани,  неспособни  и криминални структури на сите нивоа на државата за македонските граѓани се единствено светло во тунелот.

повеќе

Концептот на даночната реформа, кој го претставивме минатата недела на заедничка прес конференција со премиерот е дел од поголем процес за креирање на оптимален даночен систем кој ќе биде праведен и ќе го поддржи економскиот раст.

повеќе